O Nas

O kancelarii

 

Wiodące specjalizacje

Zapewniamy kompleksowe doradztwo prawne z zakresu prawa handlowego, transakcji finansowych i ubezpieczeń, restrukturyzacji oraz prawa karnego i prawa pracy, a także sporów sądowych i arbitrażowych. 

Zajmujemy się sprawami nietypowymi. Specjalizujemy się w obsłudze prawnej transakcji finansowych oraz złożonych postępowań sadowych, najczęściej zawiłych i wielowątkowych, często społecznie nośnych i publicznie komentowanych. Posiadamy doświadczenie w przygotowywaniu skomplikowanych transakcji, które zaspokajają indywidualne potrzeby wymagających Klientów rynku finansowego. Proponujemy niestandardowe rozwiązania, pozwalające naszym Klientom na osiąganie założonych celów. Świadczymy pomoc prawną w obszarach, w których wymagana jest ich praktyczna znajomość oraz wiedza fachowa. 

Ponadto, zapewniamy usługi doradcze oraz reprezentację w zakresie realizacji programów naprawczych oraz restrukturyzacji na wszystkich etapach postępowania upadłościowego.

Kancelaria zapewnia obsługę podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą lub inwestycyjną, w tym doradztwo prawne w sprawach korporacyjnych i biznesowych, a także zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji oraz organami administracji.

Międzynarodowy zasięg

Obsługujemy transakcje krajowe oraz międzynarodowe.

Wiedza i doświadczenie Partnerów: amerykańskiego adwokata Davida DeBenedettiego, adwokata prof. dr hab. Jarosława  Majewskiego, radcy prawnego Dariusza Szcześniaka, radcy prawnego Wojciecha Barańskiego oraz pozostałych prawników, zdobyte w międzynarodowych kancelariach prawniczych oraz największych polskich instytucjach finansowych, a ugruntowane i pogłębione w czasie pracy w Kancelarii, daje naszym Klientom gwarancję obsługi prawnej na odpowiednim poziomie.

Kancelaria jest stowarzyszona w Globalaw – ogólnoświatowej sieci firm prawniczych, co umożliwia nam wymianę doświadczeń i specjalistycznej wiedzy z prawnikami działającymi w innych systemach prawnych, a zarazem istotnie ułatwia sprawne i profesjonalne świadczenie pomocy prawnej przy realizacji projektów międzynarodowych i zagranicznych. Wielokrotne uczestnictwo w międzynarodowych projektach wzbogaciło nas o wiedzę na temat realiów zagranicznych rynków i działalności gospodarczej.

Świadczymy usługi w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

Członkostwo

Kancelaria jest członkiem:

  1. Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce
    David DeBenedetti - współprzewodniczący grupy dedykowanej niekonwencjonalnym metodom pozyskiwania gazu działającej w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

  2. Polskiej Izby Gospodarczej w Japonii
    David DeBenedetti – wieloletni współpracownik w obszarze inwestycji zagranicznych w Polsce oraz polskiego sytemu prawnego

  3. Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej